gwarki

GALERIA

galeria

Aktualności

"Gwarki" w Beskidach

poniedziałek, 28 czerwiec 2010

Sobotę, 26 czerwca z pewnością zaliczą do udanych ci z jastrzębian, którzy wybrali się na osiedlową wycieczkę w Beskidy. Za cel podróży obrali sobie jedno z najbardziej popularnych i lubianych miejsc – Równicę. Mimo, że wyjeżdżali pełni obaw o stan pogody, po przybyciu na miejsce mgła szybko opadła i zza chmur wyszło słońce. Dzięki temu mogli podziwiać piękną panoramę Beskidów, szczególnie górę Czantorię.

Ale to nie koniec atrakcji. Jastrzębianie dotarli do EXTREME PARKU, zlokalizowanego na zboczu Równicy i tam, zależnie od upodobania, skorzystali z oferowanych atrakcji. Byli tacy, którzy wybrali planetarium, aby obejrzeć film o powstawaniu czarnych dziur w kosmosie. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie części uzdrowiskowej Ustronia. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się do stadniny Borki w Pawłowicach, gdzie był czas na jazdę konną, grilla i miłe spędzenie pozostałego wolnego czasu. Około godziny 21 uczestnicy wypadu w góry powrócili zadowoleni i wypoczęci do Jastrzębia. Dobrze jest wyjeżdżać z miasta i poznawać dalszą lub bliższą okolice. Ale jak powiedział jeden z gwarkowiczów: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.

„Impreza odbyła się dzięki zaangażowania dwóch członków osiedla Gwarków mnie i Zbigniewa Supernaka. Tradycyjnie już zależy nam na jak największej integracji mieszkańców, aby lepiej się poznawali. Z wyjazdu na wyjazd stanowią mocną, zwarta grupę. Potrafią kulturalnie spędzać wolny czas i są zgrani. Pragnę podziękować naszym sponsorom, a więc DB kredyt Deutsche Bank (al. Piłsudskiego), Telefonii Komórkowej Orange (ul. Wielkopolska) , Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa oraz Restauracji „Góralska Chata”. Kolejne wyjazdy są organizowane do Krakowa i Pszczyny” - mówi Kazimierz Janoska, przewodniczący Zarządu Osiedla Gwarków.

K.B.