gwarki

GALERIA

galeria

Aktualności

Napiszą do Prezydenta RP

wtorek, 29 czerwiec 2010

Radny Janusz Tarasiewicz wnioskował w czasie ostatniej sesji o zlokalizowanie monitoringu wizyjnego w okolicach sklepu z „dopalaczami”, znajdującym się przy ul. Wielkopolskiej. „Chodzi to, aby uchronić młodych ludzi przed zgubnym wpływem środków, które są tam oferowane” - mówił

Przewodniczący Zarządu Osiedla Kazimierz Janoska również uznaje taką potrzebę: „Zamontowanie monitoringu w tym miejscu jest niezbędne. Od dawna jest taka potrzeba i mówiliśmy o tym. W ogóle sprawa z tzw. dopalaczami nie została jeszcze całkowicie rozwiązana przez ustawodawcę, który daje możliwość handlu tymi specyfikami. Dlatego zaraz po wyborach prezydenckich zamierzam wystosować list do Prezydenta RP z prośbą o podjęcie działań w tym temacie. W końcu dobro dzieci i młodzieży powinno być drogie każdemu, kto sprawuje najwyższy urząd w państwie”.

 

Komendant Straży Miejskiej Marek Wróbel mówi, że jak najbardziej jest za rekonstrukcją systemu wizyjnego w mieście. „Ale to już zadanie, przed którym staną nowe władze samorządowe. Trzeba liczyć się też z koniecznością wyasygnowania środków finansowych na ten cel” - uzasadnia.

 

K.B.