gwarki

GALERIA

galeria

Aktualności

Przegląd "Gwarków"

piątek, 08 maj 2009W dniu 6 maja odbył się przegląd osiedla Gwarków. Mimo że Urząd Miasta postanowił ostatnio zaniechać tej praktyki, to przedstawiciele mieszkańców wraz z kierownikiem Administracji nr 1 Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa postanowili przyjrzeć się stanowi technicznemu osiedla. Komisja uwzględniła w protokole tylko najważniejsze usterki, min: Publiczne Przedszkole nr 6 - elewacja wymaga natychmiastowego remontu, ciąg dla pieszych z ul. Beskidzkiej do ul. Wielkopolskiej - do natychmiastowego remontu, zły stan techniczny Jaru Południowego, Jar Cieszyńska - wysypisko śmieci i rozlewisko wody, zły stan schodów prowadzących do Jaru Południowego, w okolicach bloku nr 107.

Zaproszenie na przegląd osiedla zostało skierowane również do urzędników miejskich. „Jednak, ani pan prezydent, ani nikt z jego pracowników nie pofatygował się na nasze osiedle. Widocznie w UM wszystko wiedzą, tylko szkoda, że nic z tego nie wynika” - mówi radny Jerzy Lis. Kazimierz Janoska, przewodniczący Zarządu Osiedla komentuje zignorowanie zaproszenia przez przedstawicieli prezydenta Janeckiego: „Temu panu oraz jego ekipie już nie ufamy. Nie wiem w jaki sposób będzie on robił sobie kampanię wyborczą na Wielkopolskiej. Gołym okiem widać, że dba on tylko o otaczające nas wsie. A jednak większość ludzi mieszka na osiedlach. Poczuliśmy się się po raz kolejny zignorowani”.

Rzecznik magistratu Katarzyna Wołczańska zdecydowanie odrzuca zarzuty o nierównym traktowaniu osiedli i sołectw naszego miasta. „To, że od tego roku odstępujemy od organizacji przeglądów było wiadomo już wcześniej. Wszelkie usterki i rzeczy wymagające remontu można cały czas zgłaszać do odpowiednich wydziałów Urzędu Miasta” - mówi.