gwarki

GALERIA

galeria

Aktualności

"Gwarki" w Zakopanem

wtorek, 09 czerwiec 2009

Mieszkańcy Osiedla Gwarków tradycyjnie już w okresie wiosenno-letnim udali się na wycieczkę do Zakopanego. Tym razem ekipa jastrzębian była dość duża, bo 97-osobowa. O świcie w sobotę, 6.06, dwa autokary „gwarkowiczów” wyruszyły w kierunku Tatr. W czasie podróży umilano sobie czas licznymi konkursami, w których można było zdobyć nagrody.

Podczas wycieczki odwiedzono: Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, samotnie św. Brata Alberta, schronisko na Kalatówkach, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, a na obiad udano się do zajadu w Kuźnicach. Podziwiano również skocznie narciarską. Chętni wjechali na Gubałówkę, a pozostali zwiedzili centrum stolicy polskich Tatr. Kazimierz Janoska, przewodniczący zarządu osiedla Gwarków dzieli się refleksami z wycieczki: „Wszystko odbyło się zgodnie z planem, pogoda dopisała. Jestem pod dużym wrażeniem zdyscyplinowania uczestników. Powiem na razie tylko tyle, że czynię starania, aby zorganizować jeszcze w tym roku kolejny wyjazd – tym razem w pobliskie Beskidy – będzie to pożegnanie jesieni”.

Wycieczka mogła odbyć się dzięki ofiarności sponsorów, którymi byli: Góralska Chata, Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa, radny Jerzy Lis, radny Tadeusz Sławik, Wydział promocji Urzędu Miasta z prezydentem Krzysztofem Baradziejem.