gwarki

GALERIA

galeria

Aktualności

Gwarki" na Urząd

poniedziałek, 11 lipiec 2005

 Kazimierz Janoska członek Zarządu Osiedla „Gwarków” zapowiedział na 14 września zebranie, które miałoby się zająć zagospodarowaniem ulicy Podhalańskiej, bezpieczeństwem na osiedlu a przede wszystkim propozycją czynnego oporu wobec władz miasta Jastrzębia Zdroju. W punkcie 5 protokołu z zebrania Zarządu Osiedla Gwarków z 6 lipca można przeczytać, że członek zarządu Wacław Mleczek ponownie zgłosił wniosek o zorganizowanie manifestacji ulicznej z wejściem do Urzędu Miasta mającej na celu pokazanie niezadowolenia z powodu braku właściwych działań ze strony władz miasta dotyczących naszego osiedla.


Wniosek zostanie przekazany mieszkańcom osiedla właśnie na zebraniu otwartym 14 września. Członkowie zarządu twierdzą, że zebranie jak i planowana manifestacja podyktowana jest brakiem jakiejkolwiek reakcji ze strony przedstawicieli miasta. - Od wielu lat czekamy na remont ulicy Wielkopolskiej, która jest niebezpieczna dla ludzi. Łamane są prawa mieszkańców. Poza tym wyczuwamy też nieukrywaną niechęć prezydenta miasta wobec mieszkańców osiedla – mówi Kazmierz Janoska.


Wacław Mleczek ma pretensje także do radnych osiedla, ponieważ ich działania uważa za mało skuteczne. Niezadowolenie członków zarządu jak i mieszkańców wynika też z ignorowania przez opiekuna – Krzysztofa Gadowskiego – istotnych problemów osiedla. Z kolei Rzecznik prasowy Urzędu Miasta – Olga Majkowska zapewnia, że jest już wykonany projekt budowy kanalizacji deszczowej na ulicy Wielkopolskiej, a obecnie trwa przetarg. Zaprzecza też jakoby przedstawiciele władz miasta nie uczestniczyły w zebraniach otwartych.