gwarki

GALERIA

galeria

Aktualności

Opłatek u

środa, 23 grudzień 2009

W poniedziałek, w dniu 21 grudnia Zarząd Osiedla Gwarków zorganizował wigilijkę, która odbyła się w siedzibie Zarządu przy ul. Wielkopolskiej 13. Udział w spotkaniu wzięli: przewodniczący Kazimierz Janoska, Teresa Ułanowska, Krystyna Szczyrbowska, Stanisław Kukielak, Sławomir Mianowski, Jerzy Lis, Zbigniew Supernak. Zaproszenie przyjęli również radny Tadeusz Sławik oraz radny do Sejmiku Województwa Śląskiego Marian Jarosz.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, wzajemnych życzeń świątecznych i noworocznych. Zarówno Tadeusz Sławik, jak i Marian Jarosz zadeklarowali współpracę z osiedlem Gwarków.

Przewodniczący Kazimierz Janoska podsumował upływający rok: „Oceniam ten czas pozytywnie. Wiele rzeczy udało się nam zrealizować. Myślę tutaj o integracji mieszkańców osiedla, której sprzyjają organizowane przez nas wycieczki. Szczególnie wspominamy tą do Zakopanego. Wzięło w niej udział ok. 100 osób. Zacieśniamy również współpracę z nowo powstałym kołem emerytów i rencistów. Pewnym zgrzytem, pod koniec tego roku był fakt, że mimo deklaracji Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa, iż gotowa jest przekazać lokal dla emerytów, to Rada Nadzorcza zajęła odmienne stanowisko. Również sprawa sklepu z tzw. dopalaczami budzi nasz niepokój”. Zbigniew Supernak, członek zarządu, zwraca uwagę na działania związane z bezpieczeństwem osiedla: „Myślimy tutaj o młodzieży, która nie zawsze ma, co ze sobą zrobić. Zaoferowaliśmy im ciekawe zagospodarowanie wolnego czasu, korzystali z siłowni czy basenu oraz imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury”. Stanisław Kukielak, przewodniczący Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów nr 12 mówi o planach na rok 2010: „Mamy ciekawe pomysły na rozwinięcie naszej działalności i pozyskanie nowych członków. Jesteśmy nastawieni na imprezy jednodniowe, ale częste. Tak, aby ich koszty nie były zbyt wysokie. Już niedługo odbędzie się kulig oraz wycieczki. Zapraszamy wszystkich emerytów i rencistów z osiedla Gwarków do wstąpienia do naszego koła”.

Zarząd Osiedla Gwarków oraz Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów nr 12. Składa mieszkańcom Jastrzębia życzenia zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.