gwarki

GALERIA

galeria

Aktualności

Aktywni emeryci na os. Gwarków

poniedziałek, 28 wrzesień 2009

W naszym mieście powstało nowe koło emerytów i rencistów. W dniu 25 września odbyło się zebranie założycielskie Koła Emerytów i Rencistów nr 12 w Jastrzębiu Zdroju. Tym razem mieszkańcy osiedla Gwarków postanowili podjąć inicjatywę i powołać u siebie nową organizację. Zebranie założycielskie odbyło się w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa, na które przyszło ponad 50 osób.

 

Pierwsze obrady przebiegły sprawnie i bez problemów wybrano zarząd koła, w jego skład weszli: Stanisław Kukielak - przewodniczący oraz Bogumiła Danielczyk, Kazimierz Janoska i Alina Mikołajczyk. Nowo wybrany przewodniczący już złożył deklarację, co do profilu działalności:. „Postanowiliśmy na naszym osiedlu podjąć działania na rzecz aktywizacji emerytów i rencistów. W tym celu  założyliśmy koło. Dzięki temu będziemy mogli w ciekawy sposób zagospodarować wolny czas. Jak widać zainteresowanie jest duże i ludzie chcą coś robić”. Kazimierz Janoska dodaje, że zarząd skupi się na organizowaniu wycieczek w ciekawe miejsca. „Zaproponujemy też naszym członkom wizyty w teatrze. Zachęcam mieszkańców osiedla Gwarków do zapisywania się do koła, a na pewno wyjdzie im to z korzyścią” - dodawał.

 

„To dobrze, że coś się dzieje na naszym osiedlu. Zawsze lepiej gdzieś wyjechać, niż siedzieć w czterech ścianach i się nudzić. Poza tym znamy się, bo jesteśmy wszyscy z jednego osiedla i lubimy spędzać ze sobą czas. Jak sobie sami czegoś nie zorganizujemy, to nikt za nas tego nie zrobi. A na nasze kochane władze już przekonaliśmy się, że nie ma co liczyć” - mówiła jedna z uczestniczek zebrania. Radny Jerzy Lis, również mieszkaniec osiedla, pozytywnie odniósł się do inicjatywy powołania koła: „Złożyłem już deklarację, że emeryci i renciści zawsze mogą liczyć na moją pomoc i wsparcie. Należy docenić właśnie takie oddolne przedsięwzięcia organizowane przez samych ludzi. Oni przecież wiedzą najlepiej jak chcą spędzać czas i znakomicie potrafią się bawić, o czym się sam przekonałem podczas ostatniej wycieczki do Wisły”.

 

Członków zarządu koła emerytów i rencistów można spotkać w siedzibie osiedla Gwarków przy ul. Wielkopolskiej 13, gdzie udzielają dodatkowych informacji, w środy i czwartki w godzinach 10-12.